Криміналістика

3.6.7. Проведення впізнання за фотознімками

Достатньо поширеним є проведення пред´явлення для впізнання за фотознімками. Це пов´язано переважно з тим, що жива людина, яку необхідно пред´явити для впізнання, відсутня (знаходиться у розшуку, наприклад), але у слідчого є її фотознімок.

Порядок пред´явлення фотознімків для впізнання такий самий, як і порядок пред´явлення для впізнання предметів. Про проведення впізнання особи за фотознімками складається протокол.

Фотознімки мають бути однаковими за формою, розміром, якістю зображення, а зображені на них обличчя — схожими. Важливою обставиною є вимоги до дати зйомки: фотознімки повинні належати до того часу, коли свідок спостерігав зображену на них особу.

Впізнаючому пред´являються не менше трьох фотознімків осіб однієї статі, приблизно одного вигляду (кругловиді, чорняві тощо), по можливості — в одязі (пальті, светрі, футболці, костюмі, з краваткою чи без неї тощо), який впізнаючий бачив на цій особі.

Водночас, не можна виключати такого факту, що фотознімки не завжди передають ті ознаки зовнішності, за котрими особу може бути впізнано. І якщо при проведенні такого впізнання отримано негативний результат, то припустимо проведення повторного впізнання, але вже з пред´явленням об´єкта в натурі.