Практикум із сестринської справи

Прибирання кабінетів (процедурного, перев’язувального, маніпуляційного)

І. Поточне прибирання проводять 3 рази на добу.

1. Перед початком роботи:

а) на висоту панелей протирають стіни, усі предмети, підлогу 3 % розчином хлораміну з 0,5 % розчином мийного засобу за системою двох відер і залишають на 60 хв;

б) змивають оброблені ділянки та предмети проточною водою;

в) кварцують протягом 40 хв;

г) після кварцування кабінет провітрюють.

2. Протягом робочого дня:

а) поверхні робочих столів, обладнання періодично, а в разі забруднення кров´ю або іншими біологічними рідинами негайно 2 рази протирають полотниною, змоченою 3 % розчином хлораміну, з інтервалом 15 хв;

б) кварцують протягом 40 хв;

в) провітрюють.

3. Після закінчення роботи:

а) прибирання проводять так само, як і перед початком роботи;

б) полотнини, які використовують для прибирання, кип´ятять у 2 % розчині натрію гідрокарбонату 15 хв, прополіскують у воді і висушують.

II. Генеральне прибирання проводять 1 раз на тиждень. У кожному відділенні повинен бути графік проведення генерального прибирання. Для генерального прибирання потрібно мати 2 відра для стелі й стін, 2 відра — для підлоги, 2 швабри й полотнини — для підлоги й для стелі. Спочатку миють стелю, стіни, потім — підлогу.

У відрі № 1 знаходиться 0,5 % розчин миючого засобу (50 г порошку "Лотос" на 10 л води). У відрі № 2 — чиста вода, яку замінюють кожні 2 — 3 прополіскування полотнини.

Потім обробляють стелю, стіни, підлогу комплексом 6 % розчину пероксиду водню з 0,5 % розчином мийного засобу (на 1 л 6 % розчину пероксиду водню використовують 5 г порошку "Лотос"). Витримують 1 год. Змивають чистою водою, кварцують протягом 2 год. 1 л дезінфекційного розчину і мийного розчину розрахований на 6 м2.