Практикум із сестринської справи

Класифікація предметів навколишнього середовища стосовно ризику поширення ВЛІ

Низький ризик (некритичні предмети). Предмети, що контактують зі здоровою шкірою, не ушкоджуючи її, і не контактують зі слизовими оболонками (тонометри, підпахвові термометри, милиці, постільна білизна тощо), а також предмети навколишнього середовища, з якими безпосередньо хворі не контактують (стіни, стеля, меблі, сантехніка).

Адекватний спосіб деконтамінації — очищення або дезінфекція низького рівня (знищення вегетативних бактерій і респіраторних вірусів).

Середній ризик (напівкритичні предмети). Обладнання, що контактує зі слизовими оболонками або ушкодженою шкірою (дихальне й анестезіологічне обладнання, гнучкі ендоскопи, ректальні термо-метри), а також предмети, забруднені (контаміновані) біологічними рідинами й виділеннями організму.

Адекватний спосіб деконтамінації — очищення з наступною дезінфекцією середнього або високого рівня (залежно від обладнання).

Високий ризик (критичні предмети). Предмети, що проникають в органи, у тому числі в порожни-ни тіла і судинні системи (хірургічні інструменти, голки, судинні катетери, сечові катетери та ін.).

Адекватний спосіб деконтамінації — очищення з наступною стерилізацією.