Банківське право

Правове регулювання здійснення переказу іноземної валюти

Переказування грошових коштів за межі України — це перерахування грошових, коштів, у, банківсько-кредитну, установу, що, не, є, суб’єктом господарської діяльності України, незалежно від того,на користь якої особи перераховують ці кошти.

Правове регулювання переказу грошей здійснюється на підставі Закону України “Про платіжні системи та переказ грошей в Україні” та нормативно-правових актів НБУ. Щодо здійснення переказу іноземної валюти фізичними особами, то воно врегульовано Постановою Правління НБУ №18 від, 17.01.2001 р. Про затвердження Правил здійснення переказів іноземної валюти за межі, України, за, дорученням, , фізичних, осіб, та, одержання, фізичними особами в Україні переказаної їм із-за кордону іноземної валюти та про внесення змін до нормативно-правових актів Національного банку України. Згідно Положення,банк чи фінансова установа здійснюють переказ іноземної валюти за межі України тільки за умови, якщо фізична особа подала повний пакет документів, що передбачені Правилами. Банк; чи фінансова установа зобов’язані виконати доручення фізичної особи з переказу іноземної валюти за межі України, що надійшло протягом, операційного часу банку, в день його надходження. У разі надходження доручення після операційного часу, банк зобов’язаний виконати його не пізніше наступного робочого дня.

Виплата фізичним особам, (резидентам, і нерезидентам) в Україні іноземної валюти, переказаної їм із-за кордону, здійснюється банком, чи установою після подання документа, що засвідчує особу (паспорт або документ, що його замінює) та заяви у довільній формі на одержання переказу. У заяві неодмінно зазначається: "Ця операція не пов’язана зі здійсненням підприємницької діяльності" та інші необхідні реквізити. При одержанні коштів,переказаних з використанням міжнародних систем, грошових переказів (Western Union,Money Gram тощо),фізична особа замість заяви заповнює грошових переказів (Western Union,Money Gram тощо), фізична особа замість заяви заповнює встановлений відповідною системою бланк на одержання переказу і зазначає в ньому потрібні реквізити. На цьому ж бланку фізична особа робить напис: "Ця операція не пов’язана зі здійсненням підприємницької діяльності" і засвідчує його своїм підписом.

Іноземна валюта, що переказана в Україну на користь фізичних осіб — резидентів, зараховується, на, їх, поточні, рахунки, в, іноземній, валюті, без обмежень сум.

Щодо переказу іноземної валюти за кордон, то Правилами встановлено перелік із визначенням, відповідних цілей та сум, які можуть бути переказані. В іншому випадку,для здійснення переказу необхідна індивідуальна ліцензія.