Біцилін-3 і біцилін-5 — препарати пеніцилінового ряду пролонгованої дії. Так, суспензію біциліну з дозою 600 000 ОД вводять внутрішньом’язово 1 раз у 7 днів, біциліну-5 — 1 500 000 ОД уводять один раз у 4 тиж.

Обов’язково перед уведенням біциліну здійснюють проби (скарифікаційну, внутрішньошкірну) розчином бензилпеніциліну натрієвої солі (друге розведення). При негативних пробах уводять внутрішньом’язово у стегно 1 мл (10 000 ОД) бензилпеніциліну натрієвої солі другого розведення і спостерігають за пацієнтом протягом доби, тому що можуть виникнути віддалені у часі алергійні реакції. Упевнившись, що пацієнт нормально переносить препарати пеніцилінового ряду, безпосередньо перед уведенням в асептичних умовах у флакон з біциліном-3 уводять 6 мл розчинника (вода для ін’єкцій, ізотонічний розчин натрію хлориду, 0,25—0,5 % розчин новокаїну), інтенсивно струшують флакон, утворену суспензію набирають у шприц, змінюють голку. Після знезараження анатомічної ділянки (верхньозовнішній квадрант сідниці) струшують інтенсивно шприи, перевіряють прохідність голки і вводять препарат у сідничний м’яз.

  • У флакон із біциліном-5 (1 500 000 ОД) уводять 10 мл розчинника.
  • Якщо за розчинник для біциліну використовують 0,25—0,5 %розчин новокаїну, то попередньо роблять внутрішньошкірну пробу цим розчином, тому що новокаїн сам по собі може спричинити алергійну реакцію.