Туристичне країнознавство

9.2. Канада – туристична приваблива північна країна Америки

Онтаріо – найбільша за чисельністю жителів провінція країни, славиться своїми виноградниками, де проводиться левова частка канадських вин, а також своєю "Великою підковою" Ніагарського водоспаду, що привертає сюди величезну кількість туристів. Оттава (стара назва – Байтон) стала столицею Канади в 1857 році. Основні визначні пам´ятки Оттави – Башта Миру з 53 дзвонами на ній, мальовничій квартал навколо критого ринку Байворд, канал Рідо (взимку перетворюється на щонайдовший каток в світі -8 км.) і т.д.

В околицях міста цікаві красиве укріплене місто Кінгстон, в якому проходить знаменитий Ірландський фестиваль, форт Генрі (1812 р.), знаменита "Тисяча Островів" на озері Онтаріо, Тандер-бей на березі озера Верхнє (третій по величині річковий порт в світі), красивий район каньйонів Агава і звичайно – знаменитий Ніагарський водопад.

Провінція Квебек – найбільша і, як вважається, найкрасивіша провінція Канади. У Квебеці діють декілька університетів на чолі з найстарішим в Канаді Університетом Лаваля, тисячі туристів привертають знамениті водопади Монморанси і невисокі північні відроги Аппалачських гір, а також відкриті сотні прекрасних туристичних центрів, гірськолижних курортів, піщаних пляжів і заповідних зон. Ландшафти південного Квебека настільки різноманітні і вражаючі, що він отримав в Канаді неофіційну назву "Прекрасна провінція".

У Квебек-сіті ("кебек" на одному з індіанського говору означає "місце, де звужуються води") – столиці провінції (а колись і всієї Канади), збереглися єдина в Північній Америці міська кріпосна стіна цитаделі, відомої під назвою "американський Гібралтар", а також цілий район середньовічної забудови – Латинський квартал (визнаний пам´ятником усесвітньої спадщини ЮНЕСКО) з католицькими соборами, монастирями єзуїтів і францисканців, парламентом (XIX ст.).

Розташований недалеко від Монреаля Лаврентійський національний парк відомий як прекрасний гірськолижний курорт. Цікаві в цьому районі і індіанські поселення в районі Ока, "ферма рептилій" в Сен-юсташ, відоме місце паломництва і світове культурне надбання - собор Сент-анн-де-бопре, каскад водоспадів Св. Ганни (74 м.), Сен-ферреоль-ле-неж (100 м.) і Вільсон (у міському парку Сен-жерома), водний парк Мон-сен-совер, прекрасний озерний край біля Лак-де-сез-іль ("озеро шістнадцяти островів"), літні курорти в районі Нотр-дам-дю-портаж і озера Теміськуата, "китові пасовища", "восьме чудо світу" – гігантська скеля Персові, унікальний палеонтологічний парк Мігуаса і багато що інше.

Одна з красивих провінцій Канади – Нова Шотландія, оточена з боків океаном. Визначними пам´ятками провінції є широкі пляжі і рибальські селища уздовж прибережної "Дороги Висхідного сонця", національний заповідник От-тер на острові Кейп-бретон. Столиця провінції – Галіфакс, цікава своїми церквами.

Канадські Кордільєри – справжня скарбниця дикої природи: каньйон річки Фрейзер, перевал Йєллоухед, вища точка Канадських Скелястих гір - р. Робсон (3954 м.), знамениті Колумбійські крижані поля - ідеальні для активного відпочинку і туризму. Але справжня визначна пам´ятка Альберти – її національні заповідники Джаспер (найбільший заповідник в Скелястих горах - площа 10,8 тис. кв. км.), Банф (перший заповідник Канади), Вуд-баффало і Уотертон-лейкс, а також прекрасні райони Скелястих гір з багатющою природою – Вістлер, озеро Медсин (найбільше озеро в заповіднику Джаспер, що повністю пересихає раз на рік) і безліч курортних містечок з високим рівнем сервісу навколо заповідників. Тут же, в провінції Альберта, була виявлена концентрація останків динозаврів, а рибалка на місцевих річках вважається однією з кращих в країні.

Юкон - район легендарної "золотої лихоманки".

У затоці Св. Лаврентія можна побачити мігруючі стада китів, а на заході, в національному парку Пасифик-Рим (о. Ванкувер) мешкають морські видри (калани) і вухаті тюлені. Льодовиками і водопадами можна помилуватися в парках Кутней, Гласье, Йохо і ін.