Загальний догляд за хворими і медична маніпуляційна техніка
Облік наркотичних (психотропних) засобів у закладах охорони здоров’я
Перелік лікарських засобів, що підлягають предметно- кількісному обліку у закладах охорони здоров’я:
1) наркотичні;
2) психотропні;
3) отруйні та лікарські засоби сильної дії (атропін та його солі (порошок), буторфенол, клонідин, тетракаїн (порошок), трамедол, тригексифенідил);
4) наркотичні (психотропні) комбіновані лікарські засоби, якімістять на одиницю дози (у перерахунку на безводну основу): кодеіну більше 10 мг; декстропропоксифену більше 50 мг; фенобарбіталі більше 20 мг; ефедрину більше 15 мг; псевдоефедрину більше 30 мг; фенілпропанолеміну більше 30 мг; ерготаміну більше 2 мг; ергометрину більше 0,2 мг.
Згідно з наказом № 356 від 18.12.1997 р. “Про затвердження порядку обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів у державних і комунальних закладах охорони здоров’я” відповідальними особами щодо призначення, виконання, обліку наркозних (психотропних) речовин призначаються завідувачі відділень та старші медичні сестри.
Наркотичний (психотропний) лікарський засіб призначає лікар у листку лікарських призначень або в медичній картці амбулаторного хворого, де вказує назву препарату, його концентрацію, разову дозу і години уведення (наприклад 8.00, 20.00).
На кожного пацієнта, якому призначено наркотичні (психотропні) засоби, заповнюється листок призначень лікарями наркотичних і психотропних лікарських засобів та виконання цих призначень.
Висновок виписується у двох примірниках, перший з них повинен зберігатись у медичній картці стаціонарного хворого (амбулаторній картці), другий — в аптеці, що забезпечує даний лікувально-профілактичний заклад наркотичними лікарськими засобами.