Загальний догляд за хворими і медична маніпуляційна техніка

Правила зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах

Приміщення для зберігання лікарських засобів згідно з чинними вимогами забезпечуються охоронними та протипожежними засобами.

Відповідальність за зберігання і витрату лікарських засобів, дотримання правил призначення препаратів несе завідувач відділення. Безпосереднім виконавцем щодо організації зберігання і витрати лікарських засобів є старша медична сестра.

Наркотичні (психотропні) лікарські засоби зберігають у сейфах, розміщених у маніпуляційних кабінетах, в яких двері оббиті жерстю, на вікнах вмонтовані металеві ґрати. Вхідні двері в кабінет замц. каються на ключ.

На внутрішній стороні дверцят сейфа вказують перелік нарко. тичних (психотропних) лікарських засобів, а також вищу разову і добову дозу.

Ключ від сейфа знаходиться в постової медичної сестри, який вона передає після зміни своїй колезі, фіксуючи всі необхідні дані в спеціально заведеному журналі, який пронумерований, прошитий, засвідчений підписом головного лікаря і круглою печаткою.

Усі лікарські засоби мають зберігатися відповідно до вимог, зазначених в інструкції про медичне застосування лікарського засобу.

Особливих умов зберігання потребують лікарські засоби, які вимагають захисту від світла, дії вологи, випаровування, дії підвищеної температури, дії пониженої температури; дії газів, що містяться в навколишньому середовищі, а також пахучі, барвні, дезінфекційні засоби; медичні імунобіологічні препарати; вогненебезпечні (легкозаймисті) речовини.

Перевірка дотримання умов зберігання лікарських засобів у відділеннях проводиться уповноваженою особою лікувально-профілактичного закладу не менше одного разу на місяць.