Загальний догляд за хворими і медична маніпуляційна техніка
Використання підкладних суден і сечоприймачів
Підкладні судна бувають емальовані, гумові, фаянсові та пластмасові. Вони повинні бути видовженої або круглої форми і мати кришки. Гумові судна використовують у разі нетримання сечі і калу, Якщо гумове судно знаходиться під хворим постійно, то його покривають пелюшкою і потім підкладають під хворого.
Подача судна і сечоприймача тяжкохворому . Хворого просять підняти таз або допомагають йому це зробити, підстеляють клейонку і підставляють судно під сідниці так, щоб промежина знаходилась над великим отвором, а трубка, або звужений кінець, повернуті в бік колін, прикривають хворого ковдрою і залишають його на деякий час одного. Після випорожнення судно обережно виймають, щоб не травмувати шкіру, і виносять у туалет, споліскують водою і дезінфікують. Грубе подавання та виймання судна сприяє швидкому виникненню пролежнів. Під час акту дефекації забезпечують хворого туалетним папером і в разі потреби підмивають.
Сечоприймач після використання ополіскують теплою водою і дезінфікують. Для видалення різкого аміачного запаху ополіскують сечоприймач мийними пастами чи порошками, які розчиняють солі сечової кислоти.