Медична сестра вранці та ввечері повинна розчісувати волосся тим хворим, які не можуть це зробити самостійно. У кожного хворого повинен бути індивідуальний гребінець з тупими зубцями, краще користуватися щіткою, яка до того ж поліпшує кровообіг шкіри голови. Жінкам у разі потреби заплітають волосся в косу. Коротке волосся розчісують, рухаючи гребінець від коріння волосся до його кінця. Довге волосся розчісують у декілька прийомів. Спочатку розчісують кінці волосся, а потім поступово переходять до шкіри. При захворюваннях, які потребують тривалого перебування в ліжку, волосся доцільніше коротко підстригти.

Голову миють 1 раз на 7—10 днів, використовуючи теплу воду, шампунь, серветку, рушник. Піднімають головний кінець матраца, на сітку ліжка ставлять таз. Голову нахиляють трохи назад; наливають воду, намилюють шампунем, споліскують, насухо витирають і розчісують. Потім голову обв’язують сухим рушником або серветкою, щоб не допустити переохолодження, особливо в холодну пору року.

У деяких випадках тяжкохворим надають положення в ліжку упоперек, голову звішують з ліжка і промивають волосся таким самим способом.