Загальний догляд за хворими і медична маніпуляційна техніка

Основні вимоги до гігієни тіла пацієнтів

Шкіра виконує ряд важливих функцій. Вона бере участь у процесі дихання, регуляції температури тіла, обміні речовин, виконує захисну функцію, є чутливим шкірним аналізатором.

Головною умовою нормальної життєдіяльності шкіри є її чистота» При цьому мається на увазі чистота не лише шкіри, але й волосся» нігтів, вух, очей, носа, порожнини рота. Виділення з потових і сальних залоз, змішані з часточками епідермісу та пилом, постійно закладаються на поверхні шкіри та перешкоджають нормальному перебігу фізіологічних процесів.

Забрудненість шкіри призводить до розмноження мікробів, у тому числі й хвороботворних. Значне виділення шкірного жиру та поту призводить до забруднення шкіри, до закупорювання її пор, що порушує дихальну функцію і терморегуляцію. Виникає свербіж шкіри, що призводить до утворення розчухувань, які є вхідними воротами для шкірної інфекції. Шкіра фізіологічних складок додатково забруднюється секретом апокринних залоз, шкіра промежини — виділеннями статевих органів та кишок. За наявності хвороби утримання шкіри в чистоті набуває особливого значення для покращення загального стану хворого.