1. Медичні працівники повинні вимагати від пацієнтів дотримання розпорядку дня у відділенні, але і самі не повинні його порушувати. Не потрібно будити пацієнтів раніше встановленого часу.
  2. Необхідно стежити за дотриманням належного санітарного ста- йу в усіх приміщеннях відділення.
  3. Медичні працівники повинні бути спокійними, чисто і акуратно вдягненими, дотримуватися усіх вимог особистої гігієни, не зловживати косметикою. Прикривати волосся шапочкою. ІІігті на руках коротко підрізати. Мити руки до і після виконання процедури, витирати їх чистими сухими рушниками. Не носити на руках персні, обручки, браслети. Взуття повинне бути зручне, м’яке, на низьких підборах.
  4. Не виявляти почуття гидливості при виконанні процедур, пов’язаних із неприємними відчуттями.
  5. Сприяти усуненню шумів, які негативно впливають на психічний стан пацієнтів.
  6. Не можна драматизувати ситуацію пацієнта, потрібно створити навколо нього сприятливий емоційний клімат. Спрямувати волю пацієнта на одужання і бажання брати активну участь у процесі відновлення свого здоров’я. Ллє разом з тим не треба підживлювати не- обґрунтовані ілюзії, якщо мова йде про невиліковне захворювання.
  7. Правильно і з користю для пацієнта належить організувати відвідування рідних, знайомих. Кожне відвідування повинно сприяти видужуванню пацієнта. Необхідно оберігати пацієнта від звісток, які можуть схвилювати, спричинити надмірне збудження або пригнічення нервової системи. І, навпаки, потрібно підтримувати в пацієнтів бадьорий настрій, відволікати їх від обтяжливих думок про захворювання.
  8. Для відпочинку необхідно обладнати окрему кімнату або частину коридора, де розміщують крісла, журнальні столики з газетами і журналами, телевізор.
  9. Забезпечити повноцінний сон пацієнтів у нічний час, а також післяобідній відпочинок.
  10. Не допускати пацієнтів до медичної документації.
  11. Бути обережними у розмовах про стан пацієнтів, особливо тих, у кого виявлено невиліковну хворобу.