Загальний догляд за хворими і медична маніпуляційна техніка

Профілактика заражень на вірусний гепатит, СНІД, туберкульоз

Вірусний гепатит В — загальне інфекційне захворювання, а його збудник (вірус) надзвичайно стійкий до умов зовнішнього середовища. Механізм передачі збудника — парентеральний. Від 5 до 10 % хворих стають хронічними безсимптомними носіями вірусу, що значно ускладнює боротьбу з цим захворюванням.

Вірусний гепатит С вважається найпідступнішим у світі. Близько 75 % його гострих форм перебігає латентно, тому гепатит С образно називають лагідним убивцею. Симптоми грізного захворювання можна легко прийняти за грип. Майже у половини інфікованих осіб він переходить у хронічну форму, а через 15—20 років може розвинутись цироз печінки, що своєю чергою призводить до раку печінки. За прогнозами ВООЗ у наступні 10—15 років хронічний гепатит С стана основною проблемою органів охорони здоров’я. Вакцину від гепатит С ще не розроблено, тому передусім слід розраховувати лише на профілактику та лікування.

Синдром набутого імунодефіциту (СНІД) — надзвичайно небезпечна і на сьогодні невиліковна інфекційна хвороба, яку спричинює вірус імунодефіциту людини (ВІЛ). Масове поширення цієї хвороби у всьому світі та зокрема в Україні створює загрозу особистій, громадській та державній безпеці.

Держава гарантує соціальний захист медичних працівників, зайнятих у сфері боротьби із захворюванням на СНІД, що зазначено в V розділі закону України “Про запобігання захворюванню на СНІД та соціальний захист населення”.