Акушерство, на відміну від багатьох клінічних дисциплін, має свої особливості. Вони пов’язані зі зберіганням таємниць, що стосується сім’ї, з турботою про матір і дитину. В акушерській практиці трапляються випадки, коли жінка приховує свої фізичні вади, порушення дітородної функції навіть від родичів. Тому деонтологія в акушерстві набуває особливого значення, вона безпосередньо зв’язана з проблемами продовження роду, шлюбу та сім’ї, а також з інтимними питаннями сексології. Розголошення таємниці усиновлення, повідомлення про справжніх батьків усиновителям і, навпаки, повідомлення справжнім батькам про сім’ю, яка усиновила дитину, є порушенням лікарської таємниці.

Такою самою таємницею є випадок, коли жінка, яка перебуває у повторному шлюбі, не бажає, щоб чоловік знав про колишні вагітності від першого шлюбу. У такому разі при розмові з чоловіком не можна повідомляти йому про це.

Фах акушерки особливий: він потребує від медпрацівника повної віддачі сил, знань, енергії в ім’я продовження роду. Все життя і поведінка акушерки мають бути взірцем гуманності і чуйності.