Психологічна служба

4.8.1. Розробка методичного забезпечення для педагогічних працівників і працівників психологічної служби

Надання соціально-психологічної допомоги постраждалим для багатьох працівників психологічної служби є новим видом діяльності. Тому фахівці Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи разом з представниками громадських організацій підготували 2 збірки методичних рекомендацій, 1 навчальну програму та 1 практичний посібник з вказаної проблематики.

Загальний наклад вказаних посібників склав 7,5 тис. примірників, які було оперативно розповсюджено по областям і навчальним закладам, а електронні версії доступні наразі на сайтах МОН України, Центру та Електронної бібліотеки НАПН України.

Підвищення кваліфікації за спецкурсом «Навички кризового консультування та розвиток психосоціальної стійкості до стресу у дітей», який був розроблений фахівцями Центру разом з науковцями НаУКМА починаючі з листопада 2015 р. пройшли 689 практичних психологів і 275 соціальних педагогів.

Програма освітньої діяльності та згаданий вище спецкурс у березні

цього року отримала золоту медаль на Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти — 2016» у номінації «Інноваційні форми розвитку професійної компетентності педагогічних працівників у закладах освіти».

Центр, у номінації «Психологічна допомога постраждалим в АТО та їх сім’ям» був нагороджений дипломом 1 ступеня Міжнародного форуму «Інноватика в сучасній освіті» (жовтень 2015 р.) за навчально- методичний посібник «Соціально-педагогічна та психологічна допомога сім’ям з дітьми в період військового конфлікту».

У листопаді-грудні 2015 р. було оновлено офіційний сайт Центру, на якому створено сторінку «АТО». На сторінці постійно розміщується корисна інформація, методики з надання соціально-педагогічної та психологічної допомоги дітям і сім’ям, постраждалим в наслідок військового конфлікту, кращий досвід обласних/районних психологічних служб системи освіти. З січня 2016 р. по т.ч. сайт відвідало більше 5 тис. осіб.