Уся інформація, отримувана Міністерством внутрішніх справ України каналами Інтерполу, вміщується в інтегровану базу даних НЦБ за такими підсистемами:

-документи;

-особи;

-транспорт;

- фірми;

- номерні речі;

- валюта;

- предмети мистецтва.

Джерелами накопичення інформації в НЦБ є:

Матеріали та інформація, отримувані з Генерального секретаріату Інтерполу;

Запити, повідомлення, матеріали, отримувані з національних центральних бюро та правоохоронних органів інших країн;

Запити, повідомлення, матеріали, отримувані від органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів України;

Офіційні матеріали міністерств, відомств, установ та організацій, які не є правоохоронними.

Залежно від потреб НЦБ може створювати інші підсистеми обліку, а також змінювати і вдосконалювати існуючі.

Радники Укрбюро Інтерполу

З метою вдосконалення організації взаємодії правоохоронних органів України та іноземних держав у сфері боротьби зі злочинністю, яка має транснаціональний характер, та відповідно до пункту 7 Положення про Національне центральне бюро Інтерполу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 1993 року № 220. Міністром МВС України затверджено «Порядок залучення радників Національним центральним бюро Інтерполу - Укрбюро», погодженим з Головою Служби безпеки України наказом по МВС України від 08.12.2005 № 1132, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 9 грудня 2005 р. за № 1482/11762.

Порядок залучення радників Національним центральним бюро Інтерполу (далі - Порядок) розроблений відповідно до Закону України «Про міліцію», Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого Указом Президента України від 17 жовтня 2000 року N 1138/2000, Положення про Національне центральне бюро Інтерполу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 1993 року N 220.

Національне центральне бюро Інтерполу (далі - НЦБ Інтерполу) може звертатись до радників з метою визначення науково обґрунтованої державної протизлочинної політики та розроблення рекомендацій і пропозицій щодо боротьби зі злочинністю, що має транснаціональний характер.

Радники Національного центрального бюро Інтерполу (далі радники) виконують виключно консультаційні функції на договірних засадах.

Радником може бути особа, яка:

- є громадянином України;

- має вищу освіту (юридичну, економічну, технічну або іншу залежно від питань, з яких необхідна консультаційна допомога), при цьому особам, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, віддається перевага;

- раніше несудима.

Радник може залучатись до надання консультаційної допомоги з таких питань:

- організація міжнародної співпраці правоохоронних органів України.

- вивчення вітчизняного та зарубіжного позитивного досвіду організації боротьби зі злочинністю.

- розроблення проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів стосовно боротьби зі злочинністю, яка носить транснаціональний характер.

- модернізація та технічне переоснащення інформаційних систем НЦБ Інтерполу.

- підвищення кваліфікації працівників робочого апарату НЦБ Інтерполу.

- здійснення досліджень з питань, що входять до компетенції НЦБ Інтерполу.

- оцінка рівня поширення в Україні злочинності, що має транснаціональний характер, загрози злочинної діяльності громадян України за кордоном.

- вивчення громадської думки щодо діяльності НЦБ Інтерполу.

Підбір радників здійснює керівник робочого апарату НЦБ Інтерполу.

Особа, яка погодилась виконувати функції радника, заповнює анкету та надає документи, що підтверджують відомості, викладені в пунктах 1 - 9 анкети.

Кандидатура радника перевіряється за відповідними обліками МВС України.

Копії анкети надсилаються до Міністерства юстиції України та Служби безпеки України для погодження кандидатури радника.

Рішення про залучення особи як радника приймає Міністр внутрішніх справ України на підставі рапорту керівника робочого апарату НЦБ Інтерполу, в якому зазначаються викладені в анкеті відомості про особу, інформація про результати її перевірки за обліками МВС України, за погодженням з Міністерством юстиції України і Службою безпеки України.

Між радником та Міністерством внутрішніх справ України укладається договір про надання консультаційних послуг терміном на один рік.

За домовленістю сторін термін договору може продовжуватись на один рік без відповідного погодження з Міністерством юстиції України та Службою безпеки України.

Після укладання договору про надання консультаційних послуг радникові видається «Посвідчення радника Національного центрального бюро Інтерполу» згідно з вимогами чинного законодавства на термін, визначений у договорі.

Підготовка та зберігання матеріалів щодо залучення радників здійснюються в робочому апараті НЦБ Інтерполу.

Стосунки із засобами масової інформації

Наявна в НЦБ інформація призначена лише для використання правоохоронними органами та судами у попередженні, розкритті, розслідуванні злочинів та судовому розгляді кримінальних справ.

Відомості, які знаходяться в НЦБ і стосуються конкретних розслідувань, конкретних осіб, можуть бути передані засобам масової інформації лише з дозволу тих НЦБ або тих органів, які повідомили їх Укрбюро Інтерполу.

Зазначені вимоги поширюються також на інформацію, яка надсилається Укрбюро Інтерполу правоохоронним органам України та НЦБ Інтерполу іноземних країн.

Виступати у засобах масової інформації із заявами, коментарями, роз'ясненнями, давати будь-які інтерв'ю з питань діяльності НЦБ, крім керівництва Міністерства внутрішніх справ України, можуть лише начальник робочого апарату бюро та його заступники. Взаємодія НЦБ із засобами масової інформації здійснюється через Центр громадських зв'язків МВС України.