Інтерпол. Міжнародна організація кримінальної поліції
Підтримка Інтерполом у випадках катастроф і стихійного лиха
Ідентифікація жертв катастроф (DVI)
Процес ідентифікації жертв нещасть типу терористичних нападів або землетрусів рідко можливий шляхом візуального впізнання. Відбитки пальців, аналіз зубних карт чи інших персональних ознак, дослідження ДНК часто потрібні, щоб ідентифікувати жертву остаточно.
Оскільки люди подорожують у більшості випадків з метою бізнесу або розваг, є висока ймовірність, що нещастя можуть спричинити смертельні випадки підданих різних країн.
Коли відбувається глобальна катастрофа, одна країна не має достатніх ресурсів для протидії масовим нещасливим випадкам. Інколи інцидент може пошкодити або зруйнувати існуючу надзвичайну інфраструктуру країни, унеможливлюючи виконання завдання з ідентифікації жертв. Скоординовані зусилля міжнародного співтовариства значно прискорюють процеси ідентифікації і встановлення особи жертви , у такий спосіб також допомагаючи слідчим в ідентифікації винних осіб та допомагаючи сім'ям жертв у реабілітації.
Забезпечення міжнародної ІЖК ( DVI) допомоги
Держави-учасниці Інтерполу можуть задіяти DVI службу відразу після нещастя. Ця служба складається з:
- бази даних про нещасні випадки та повідомлень про безвісти зниклих людей, оприлюднених Інтерполом на вебсайті;
- допомоги Керівного Центру - Генерального секретаріату Інтерполу в Ліоні, з метою обробки і розсилання запитів протягом 24 годин на добу на чотирьох службових мовах Інтерполу;
- служби протидії інцидентам, яка має на меті забезпечити подальшу допомогу, типу зв'язку між територією лиха і базами даних Інтерполу в запитуваних країнах.
Наприклад, Інтерполом здійснювалася координація DVI зусиль у декількох трагічних інцидентах протягом 2004р., включаючи перекидання судна поблизу узбережжя Норвегії, що спричинило нещасливі випадки в трьох різних країнах, катастрофу повітряного лайнера в Узбекистані, обидва в січні. Терористичні вибухи в Мадриді (Іспанія) у березні і масові безладдя в Асунсьоні (Парагвай) у серпні того ж року.
Щоб збільшити здатність держав-учасниць ідентифікувати жертви нещасть швидко й ефективно, наскільки можливо, постійна комісія Інтерполуз Ідентифікації жертв катастроф у своїй діяльності базується на таких принципах :
- DVI і тероризм - розвиток здібностей для організованої протидії терористичним актам, які тягнуть численні нещасні випадки шляхом створення специфічних Центрів матеріально-технічного забезпечення. Турбота про жертви та підтримка їхніх родин - керівні принципи допомоги жертвам нещасть і членам їхніх родин;
- професійна безпека - керівний принцип збереження професійного здоров'я, фізичного та психологічного добробуту - DVI команд;
- гарантія якості - керівний принцип узгодження міжнародних стандартів і глобальних правових систем керування - гарантія якості діяльності всіх служб, втягнутих в процес DVI;
- навчання - розвиток програм на підтримку кращих методів DVI;
- розподіл і обмін інформацєю - розвиток політики заохочення процедури розподілу та обміну інформацією;
Процедури надання міжнародної DVI допомоги - процедури і керівні принципи для технічної допомоги і підтримки країнам, які мають недостатню можливість з контролю та керівництва силами і засобами при деяких DVI інцидентах.