Світ значною мірою не усвідомлює і тому не підготовлений до біотерористичних нападів. Біозброя загрожує тисячами нещасливих випадків на додаток до інших довгострокових тяжких наслідків. Зло51
чинні мережі мають можливість таємно транспортувати смертельні віруси через кордони. Терористи вже довели, що така діяльність може бути смертельно небезпечною для людства.
Біотехнологія набуває швидкого розвитку. Поширення цього процесу вже робить неможливим із цим боротися. Є свідчення про те, що терористичні організації мають посилену зацікавленість до використання біологічних засобів, утримуючи терористичні осередки в різних регіонах у всьому світі із здатністю до нападів.
Ефективний біологічний засіб потенційно руйнівний і набагато легший у виготовленні і транспортуванні, ніж ядерна зброя. Біозброя, однак, відносно не так легкодоступна для терористів. Патогени (біологічні агенти, або мікроби) фактично не можна виявити, і вони відносно легко можуть бути внесені у будь-яку країну світу і там розмножені у великих кількостях.
Визнання неминучої небезпеки, представленої цією смертельною формою злочину, - перший крок в усвідомленні глобальної загрози. Після усвідомлення цього життєво важливим стає створення інструментів, які дозволять суспільству вживати відповідних заходів протидії.
У багатьох країнах кримінально-правові системи правосуддя обмежені неадекватними правоохоронними структурами, які керують виявленням і протидією до біозброї. Найчастіше ніякий закон не порушується, поки хвороба або біологічний агент фактично не розгорнулися. Співробітники правоохоронних служб тому не мають можливості проводити попередні дослідження розвитку такої зброї. Без законів, які криміналізують діяльність, що стосується біозброї, немає ніякої підстави для надання юридичної допомоги чи співпраці, Щоб запобігти їхньому виробництву і транспортуванню.
Тому є термінова потреба створити гарантії того, що країни будуть відповідно підготовлені до захисту від нападів біотерористів.
У розпорядження Організації надано біля одного мільйона доларів для створення структурного підрозділу в Генеральному секретаріаті Інтерполу в Ліоні, який повинен розвивати програму протидії, національну та міжнародну спроможність протистояти загрозі біотероризму.
Програма у боротьбі з біотероризмом в себе включає:
- посилення розуміння підвищення погрози;
- розвиток поліцейських програм навчання;
- посилення реформування існуючого законодавства;
- розвиток нового законодавства;
- заохочення співпраці в протидії біотероризму.
Фінансування тероризму
Інтерпол має повноваження кваліфікувати всю злочинну діяльність, включаючи тероризм. Терористичні дії - злочини, які за своєю природою становлять серйозну загрозу життю або волі людини, така погроза викликає необхідність зміцнення безпеки міжнародного співтовариства. Тому, щоб протидіяти тероризму ефективно, потрібне створення міжнародних правоохоронних організацій.
Оскільки скоєні нещодавно терористичні акти ясно показали, що індивідуальні терористичні напади можуть впливати на безпеку економіки в міжнародних масштабах, ми повинні боротися з тероризмом на всіх фронтах. Як і більшість злочинців, терорист приховує або намагається приховати свої дії з підготовки злочину, щоб уникнути виявлення; ахіллесова п'ята терориста - той факт, що він вимагає фінансування. Щоб фінансувати свої дії, терористичні організації беруть участь у різних злочинних діяннях, мало чим відрізняючись від інших організованих злочинних угруповань.
Боротьба проти тероризму повинна також включати консолідацію зусиль з метою зруйнування і демонтування всіх джерел, з яких фінансується тероризм.
Частота і серйозність міжнародних терористичних актів пропорційні їхньому фінансуванню, яке терористи були б у змозі використовувати. Хоча є чимало незаконних джерел фінансування тероризму, ми повинні визнати, що пожертвування фондів для нібито благодійних і гуманітарних цілей можуть бути фактично використані для фінансування терористичних актів. Але треба також зазначити, що законні спонсори можуть ненавмисно фінансувати терористичні групи через пожертвування милосердя, які, на їх міркування, є зовсім правомірними.