Інтерпол. Міжнародна організація кримінальної поліції
ОСНОВНІ ФУНКЦІЇ
В Інтерполі інтегровано три основні функції, які концентрують зусилля і ресурси:
- гарантія функціонування глобальних поліцейських комунікацій - фундаментальна вимога міжнародної поліцейської співпраці. Інтерпол має глобальну поліцейську систему комунікацій, відому як 1 -24/7. Більшість держав - Учасниць уже зв'язано з 1 -24/7, інші теж швидко приєднуються. Інтерпол також цілодобово використовує Керівний Центр Координації, укомплектований досвідченими поліцейськими. Будь-яка держава-учасниця у випадку потреби одержання або передачі термінової інформації може входити в контакт із центром через його НЦБ, через систему 1-24/7;
- інформаційні послуги бази даних для поліції дозволяють поліціям негайно зв'язуватися без кордонів, якщо вони мають потребу в доступі до інформації, що може допомагати розслідуванням або запобігти злочину. Інтерпол розвинув і підтримує діапазон баз даних, які охоплюють ключові дані типу імен індивідуумів, відбитків пальців, фотографій, ДНК профілів, викрадених або загублених, ідентифікуючих особутатуристичнихдокументів. Інформація, яка міститься в цих базах даних, - життєва основа Інтерполу і практичний інструмент об'єднання інформацій поліції у світі;
- службові послуги поліцейської взаємної підтримки, з яких Інтерпол має п'ять пріоритетних напрямків боротьби зі злочинами : розшук утікачів, суспільна безпека і тероризм, незаконний обіг наркотиків, організована злочинність з торгівлі людьми та електронного обігу фінансів. Інші напрямки діяльності включають корупцію, злочини проти навколишнього середовища і злочини проти власності.
Найперша функція призводить у боєздатність поліцію держав-учасниць, за допомогою Червоного повідомлення (картки) Інтерполу, найбільш широко відомого як міжнародне прохання про тимчасовий арешт особи, що підлягає екстрадиції. Таке повідомлення ґрунтується на санкції на арешт, яка має силу в державі-учасниці, якою були заявлені вимоги; однак воно не є міжнародною санкцією на арешт.
Інтерполом також створено різні спеціалізовані робочі групи, які поєднують експертів в усьому світі з різноманітних галузей (торгівлі людьми, біотероризму, злочинів у галузі інформаційних технологій тощо). Групи експертів проводять зустрічі регулярно з метою розвитку і впровадження кращої практики, вивчення методів дослідження злочинів та їхнього аналізу.